Warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej 2024

Dnia 24 października 2024r. w naszej szkole i przedszkolu odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadził je ratownik medyczny p. Paweł Stawski. Przypomniał on dzieciom czynności jakie należy podejmować na miejscu zdarzenia, w którym występuje bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia poszkodowanego. Zwrócił również uwagę na czas udzielania pierwszej pomocy, która trwa od momentu zaobserwowania zagrożenia dla życia i zdrowia, do momentu przekazania poszkodowanego służbom ratowniczym. Praktycznie pokazał jak prawidłowo należy udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym, zaprezentował działanie defibrylatora. Dzieci miały możliwość poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach. Pan Paweł przypomniał jeszcze, że do udzielania pierwszej pomocy jest zobowiązana każda osoba, która zauważy niebezpieczeństwo. Warsztaty były przeprowadzone bardzo profesjonalnie za co serdecznie dziękujemy. Po warsztatach dzieci miały możliwość zwiedzania karetki Pogotowia Ratunkowego, która stała pod szkołą.